Добредојдовте во Волино

ТОПЛАТА СТРАНА ОД СОНЦЕТО

ВЕСТИ

Сатеска не успеа да го искачи Караорман

Прекината е мини серијата победи на ФК Сатеска. Денес на градскиот стадион во Струга, во рамките на 8-то коло екипата на ФК Сатеска претрпе пораз од ФК Караорман со резултат 2.0 (1:0). Домаќините рано, уште во 5 -та минута го отворија резултатот по една катастрофална...

Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Утре во рамките на 8-то коло од 3-та МФЛ Југозапад, екипата на ФК Сатеска гостува на градскиот стадион во Струга, каде домаќин е екипата на ФК Караорман. Сатеска во последните три кола е без пораз со скор од две победи и еден нерешен наптревар и со мотивација за...

Сатеска во победничка серија

Победничката серија на Сатеска продолжува. На денешното гостување во Враништа, во рамките на 7-то коло на Третата лига Југозапад, екипата на Сатеска не само што остана непоразена, туку забележа победа и нови три бода против домаќинот , екипата на ФК Македонија, со...

3-МФЛ : Сатеска гостува во Враништа

Утре во рамките на 7 -то коло од 3-та МФЛ Југозапад, Сатеска гостува во Враништа, каде домаќин е ФК Македонија. Екипата на ФК Сатеска во изминатите две кола е без пораз и сериозно ќе атакува кон нови три бода кој ќе значат избегнување на опасната зона, додека...

Честит 11 Октомври – денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори

Македонија денеска со гордост и длабока почит го одбележува 11-ти Октомври, денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори. Македонскиот народ пред точно 78 години на денешен ден, се запиша во светлата книга на народите на светот кои што го...

Почна бербата на јаболка во Волино -цените незадоволителни

Од минатиот викенд и официјално започна Волинскиот јаболкобер. Нова реколта, стари проблеми. Иако во споредба со минатогодишната реколта оваа година приносите се значително помали, сепак квалитетот не отстапува. Моменталната откупна цена која ја нудат малиот број на...

ФК Сатеска со нови три бода на домашен терен

Вчера во рамките на 6-то коло од 3-та МФЛ Југозапад, ФК Сатеска на домашен терен ја совлада екипата на ФК Стрела Спорт од Могила со конечен резултат 3:0 , (1:0) Во првото полувреме кое не даде некоја по атрктивна игра, домаќините со голот на Илче Попоски успеаа да...

Порталот volino.mk повторно активен

Почитувани читатели, порталот volino.mk е повторно активен. По повод јубилејот 10 години од основањето кој ќе биде свечено прославен на 1 Јануари 2020 година, порталот го ребрендираше својот изглед, согласно најновите web дизајн стандарди. Порталот www.volino.mk...

Успение на Пресвета Богородица – Заштитничка на Волино

Богородице, и во раѓањето си го сочувала девството, а по своето успение не си го оставила светот, туку си се преселила во живот. Мајко на Животот, и со твоите молитви ги избавуваш од смртта нашите души. /Тропар/ Меѓу дванаесетте големи христијански празници спаѓа и...

ОФИЦИЈАЛНО: 9-та “Волинска Регата 2018”- традицијата продолжува

Во недела 08.07.2018  година со почеток во 12:00 ч.  по девети пат ќе се одржи традиционалната “Волинска регата 2018″. Имено манифестацијата започна да се организира во 2010 година  по иницијатива на волинецот Саре Мочароски и истата нема...

Што да видам

Што да правам

Каде да одам

Маркети

Кафе-Барови

Храна