Сатеска не успеа да го искачи Караорман

Сатеска не успеа да го искачи Караорман

Прекината е мини серијата победи на ФК Сатеска. Денес на градскиот стадион во Струга, во рамките на 8-то коло екипата на ФК Сатеска претрпе пораз од ФК Караорман со резултат 2.0 (1:0). Домаќините рано, уште во 5 -та минута го отворија резултатот по една катастрофална...
Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Утре во рамките на 8-то коло од 3-та МФЛ Југозапад, екипата на ФК Сатеска гостува на градскиот стадион во Струга, каде домаќин е екипата на ФК Караорман. Сатеска во последните три кола е без пораз со скор од две победи и еден нерешен наптревар и со мотивација за...
Сатеска во победничка серија

Сатеска во победничка серија

Победничката серија на Сатеска продолжува. На денешното гостување во Враништа, во рамките на 7-то коло на Третата лига Југозапад, екипата на Сатеска не само што остана непоразена, туку забележа победа и нови три бода против домаќинот , екипата на ФК Македонија, со...
3-МФЛ : Сатеска гостува во Враништа

3-МФЛ : Сатеска гостува во Враништа

Утре во рамките на 7 -то коло од 3-та МФЛ Југозапад, Сатеска гостува во Враништа, каде домаќин е ФК Македонија. Екипата на ФК Сатеска во изминатите две кола е без пораз и сериозно ќе атакува кон нови три бода кој ќе значат избегнување на опасната зона, додека...
Честит 11 Октомври – денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори

Честит 11 Октомври – денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори

Македонија денеска со гордост и длабока почит го одбележува 11-ти Октомври, денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори. Македонскиот народ пред точно 78 години на денешен ден, се запиша во светлата книга на народите на светот кои што го...