Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Утре во рамките на 8-то коло од 3-та МФЛ Југозапад, екипата на ФК Сатеска гостува на градскиот стадион во Струга, каде домаќин е екипата на ФК Караорман. Сатеска во последните три кола е без пораз со скор од две победи и еден нерешен наптревар и со мотивација за...