Арената “Филип Втори” од птичја перспектива (видео)

April 22, 2011

Конечно Македонија може да се пофали со најубавата арена на Балканот. Градскиот стадион ќе биде промовиран во недела, на најголемиот христијански празник Велигден. Во прилог пред отворањето ви прикажуваме како изгледа новата арена од птичја перспектива.

Ужувајте…

(видеото е преземено од youtube каналот на press24mk)

Поврзани написи