На синоќешните натпревари од 11-от ден на Богородица куп фаворитите забележаа сигурни победи.

Екипата на Монтенегрин забележа висока победа над Кафе Бар Госип од 6-2 и обезбеди пласман во осминафиналето, а вевчанци ги испрати дома.

Втората вевчанска екипа, Др. Баткоски со убедливи 8-1 ја совлада екипата на Бреш.

Натпреварот помеѓу Кадмо Вила Хармони и Маркети Ангелоски беше решен уште во првото полувреме. По водството на маркетите Кадмо со  двата гола на поранешниот македонски репрезентативец Гоце Толески и еден на Речкоски направи пресврт и победи со 3-1.

Во последниот натпревар екипата на АСП Пак со 4-3 ја совлада екипата на Фаланга и со максимални три победи обезбеди пласман во осминафиналето.

Со синоќешните натпревари се комплетира и Ф групата.

Ф ГРУПА КОНЕЧНА ТАБЕЛА

Ф 1.

ХОТЕЛ МОНТЕНЕГРИН

2

1

1

0

7-3

4

Ф 2.

ИЛИНЧЕ

2

0

2

0

2-2

2

3.

КАФЕ БАР ГОСИП

2

0

1

1

3-7

1

 

Со денешните пет натпревари завршува првиот круг.

Резултати од синоќа

Хотел Монтенегрин – Кафе Бар Госип  6-2  ( 2-1 )
Маркети Ангелоски – Кадмо Вила Хармони  1-3  ( 1-3 )
Бреш – Др. Баткоски  1-8  ( 1-3 )
АСП Пак – Фаланга  4-3  ( 2-0 )

Денес, 23.08. играат

19.00 Копачка – Драслајца

20.00 Пицерија Леонардо – Кадмо Бар

21.00  Кафе бар ИНсомнија – Бале Турс

22.00 Ресторант Свети Никола – Ресторант Острово

23.00 Плажа Оревче – Др. Баткоски