Сатеска не успеа да го искачи Караорман

Сатеска не успеа да го искачи Караорман

Прекината е мини серијата победи на ФК Сатеска. Денес на градскиот стадион во Струга, во рамките на 8-то коло екипата на ФК Сатеска претрпе пораз од ФК Караорман со резултат 2.0 (1:0). Домаќините рано, уште во 5 -та минута го отворија резултатот по една катастрофална...
Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Сатеска во обид да ја продолжи победничката серија

Утре во рамките на 8-то коло од 3-та МФЛ Југозапад, екипата на ФК Сатеска гостува на градскиот стадион во Струга, каде домаќин е екипата на ФК Караорман. Сатеска во последните три кола е без пораз со скор од две победи и еден нерешен наптревар и со мотивација за...
Сатеска во победничка серија

Сатеска во победничка серија

Победничката серија на Сатеска продолжува. На денешното гостување во Враништа, во рамките на 7-то коло на Третата лига Југозапад, екипата на Сатеска не само што остана непоразена, туку забележа победа и нови три бода против домаќинот , екипата на ФК Македонија, со...
3-МФЛ : Сатеска гостува во Враништа

3-МФЛ : Сатеска гостува во Враништа

Утре во рамките на 7 -то коло од 3-та МФЛ Југозапад, Сатеска гостува во Враништа, каде домаќин е ФК Македонија. Екипата на ФК Сатеска во изминатите две кола е без пораз и сериозно ќе атакува кон нови три бода кој ќе значат избегнување на опасната зона, додека...
Честит 11 Октомври – денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори

Честит 11 Октомври – денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори

Македонија денеска со гордост и длабока почит го одбележува 11-ти Октомври, денот на македонското народно востание против фашистичките окупатори. Македонскиот народ пред точно 78 години на денешен ден, се запиша во светлата книга на народите на светот кои што го...
Почна бербата на јаболка во Волино -цените незадоволителни

Почна бербата на јаболка во Волино -цените незадоволителни

Од минатиот викенд и официјално започна Волинскиот јаболкобер. Нова реколта, стари проблеми. Иако во споредба со минатогодишната реколта оваа година приносите се значително помали, сепак квалитетот не отстапува. Моменталната откупна цена која ја нудат малиот број на...