ФК Сатеска

Сатеска со бод на гостувањето во Косел

September 11, 2011

Екипата на Сатеска во натпреварот од првото коло на ОФЛ Охрид, денес во Косел против екипата на ФК Вулкан го освои првиот бод играјќи нерешено 1-1 ( 0-0). Домаќините први дојдоа во водство, а Сатеска по неколкуте испуштени шанси стигна ... Дочитај »

Започнува новата фудбалска сезона во Општинската фудбалска лига Охрид

September 9, 2011

Со денешниот натпревар помеѓу екипите на Воска и Дебрца од село Белчишта започнува есенскиот дел од фудбалската сезона 2011/2012 на ОФЛ Охрид. Во новата сезона во лигата ќе се натпреваруваат 12 екипи, а екипата на Сатеска во првото коло гостува ... Дочитај »