ФК Сатеска

ТРЕТА МФЛ: Сатеска го искачи Караорман

ТРЕТА МФЛ: Сатеска го искачи Караорман
April 9, 2017

Сатеска дојде до нови бодови во борбата за опстанок во Третата МФЛ Југозапад. Во натпреварот од 19 то коло на Ѓоргов Мост победен беше директниот конкурент, екипата на Караорман, со 3-1 ( 2-1 ). Уште од почетокот домашните тргнаа во ... Дочитај »

Трета МФЛ – 19 коло: Сатеска го пречекува Караорман

Трета МФЛ – 19 коло: Сатеска го пречекува Караорман
April 7, 2017

Во рамките на 19-то коло на Третата МФЛ Југозапад, во недела, на Ѓоргов Мост екипата на Сатеска го пречекува тимот на струшки Караорман. Натпреварот е повеќе од значаен за двете екипи, за бегство од опасната зона. Тренерот на домашните , ... Дочитај »

Трета МФЛ: Десеткуваната Сатеска неможеше повеќе

Трета МФЛ:  Десеткуваната Сатеска неможеше повеќе
April 2, 2017

Екипата на Сатеска претрпе нов пораз во натпреварот од 18 коло од Третата лига Југозапад, против екипата на Лирија,кој денес се одигра во Грнчари. Домаќините победија со високи 4-0  ( 1-0 ). Четата на Делиоски денес беше десеткувана бидејќи од ... Дочитај »

ТРЕТА МФЛ: Лабуништани посреќни во финишот

ТРЕТА МФЛ: Лабуништани посреќни во финишот
March 26, 2017

Екипата на ФК Лабуништа 2011 ја прекина успешната пролетна серија на ФК Сатеска. Во дербито од 17 коло, денес , на Ѓоргов Мост екипата на  Лабуништа 2011  среќно,  во финишот стигна до победа , со резултат 1-3 ( 0-1 ). ... Дочитај »

Во недела сите патишта водат на Ѓоргов Мост

Во недела сите патишта водат на Ѓоргов Мост
March 24, 2017

Во недела, во рамките на 17-то коло од Третата лига Југозапад екипата на Сатеска, на Ѓоргов Мост го пречекува претендентот за највисок пласман, второпласираната екипа на ФК Лабуништа 2011. Од Сатеска очекуваат продолжување на успешната пролетна серија и реванширање на ... Дочитај »

Секулоски водечки стрелец во Третата лига Југозапад

Секулоски водечки стрелец во Третата лига Југозапад
March 24, 2017

Никола Секулоски, со двата постигнати гола против екипата на Велешта е водечки стрелец во Третата лига Југозапад, по 17 одиграни кола. Секулоски има постигнато 16 гола, еден повеќе од играчот на ФК Караорман, Милески Методија. Екипата на Сатеска заедно со ... Дочитај »

ТРЕТА МФЛ: Сатеска ја продолжи пролетната серија

ТРЕТА МФЛ: Сатеска ја продолжи пролетната серија
March 19, 2017

Екипата на ФК Сатеска, предводена од тренерот Делиоски  пролетва игра како препородена. Во денешниот натпревар од 16 коло, против екипата на Велешта, кој поради суспензија на теренот во Велешта се играше во Грнчари, Сатеска освои нови три бода, победувајќи со ... Дочитај »

Трета МФЛ: Делиоски очекува продолжување на пролетната серија

Трета МФЛ: Делиоски очекува продолжување на пролетната серија
March 17, 2017

В недела, во рамките на 16 то коло од Третата лига Југозапад екипата на Сатеска и гостува на екипата на Велешта. Поради суспензија на теренот во Велешта натпреварот ќе се игра во Грнчари, Ресен, со почеток во 14.00 часот. Тренерот ... Дочитај »

Трета МФЛ:Сатеска среќно до трите бода

Трета МФЛ:Сатеска среќно до трите  бода
March 12, 2017

Во рамките на 15 коло од Третата лига Југозапад, денес на “Ѓоргов мост”  Сатеска забележа победа против екипата на “Фламуртари”, од Радолишта, со резултат 2-1 ( 1-0 ) и дојде до нови злато вредни три бода. Домашниот тим денес беше ... Дочитај »

Сатеска в недела домаќин, а Ѓоргов Мост неподготвен

Сатеска в недела домаќин, а Ѓоргов Мост неподготвен
March 9, 2017

В недела, во рамките на 15-то коло од Третата лига Југозапад Сатеска како домаќин треба да игра  против екипата на Фламуртари од Радолишта, а теренот на “Ѓоргов мост” сеуште не е спремен. Виновник за тоа е општина Дебрца и изведувачот ... Дочитај »