ФК Сатеска

Трета МФЛ: Сатеска играше и против ГФК Охрид и против судијата

Трета МФЛ: Сатеска играше и против ГФК Охрид и против судијата
March 4, 2017

Екипата на ФК Сатеска е оштетена во првиот натпревар од 14-то коло на Третата лига Југозапад, кој денес се одигра на СРЦ Билјанини Извори против екипата на ГФК Охрид и кој заврши со нерешени 4-4 ( 2-2 ). На овој ... Дочитај »

Цвете Делиоски именуван за нов “кормилар” на ФК Сатеска

Цвете Делиоски именуван за нов “кормилар” на ФК Сатеска
February 22, 2017

Поранешниот младински фудбалски репрезентативец на Македонија, Цвете Делиоски, од Враништа е именуван за нов шеф на стручниот штаб на ФК Сатеска- соопштуваат од Клубот. Цвете Делиоски, кој важи за млад, перспективен и надежен фудбалски стручњак својата тренерска кариера ја започна ... Дочитај »

Голгетерска симултанка на Секулоски за победа на Сатеска

Голгетерска симултанка на Секулоски за победа на Сатеска
October 2, 2016

На денешниот натпревар од 5-то коло од Третата лига Југозапад , на Ѓоргов мост Сатеска ја совлада екипата на Лирија, од Грнчари со 4-2  ( 3-1 ). Творец на победата беше Секулоски Никола, кој ги постигна сите четири гола за ... Дочитај »

ФК Велешта го плати цехот на Ѓоргов Мост

ФК Велешта го плати цехот на Ѓоргов Мост
September 18, 2016

Екипата на ФК Сатеска во својот втор натпревар во Третата лига дојде до првата победа и тоа со убедливи 7-0 ( 4-0 ) . Цехот за лошиот старт го плати екипата на ФК Велешта. Домаќините фуриозно тргнаа уште од почеток ... Дочитај »

Дебито на ФК Сатеска во Трета лига неуспешно

Дебито на ФК Сатеска во Трета лига неуспешно
September 8, 2016

Дебито на Сатеска во Третата лига Југозапад сепак не беше успешно. Во првиот натпревар Сатеска загуби на Ѓоргов мост од соседскиот ривал, екипата на ГФК Охрид со 1-4 ( 1-1 ) . Натпреварот се одигра под тешки услови за игра, ... Дочитај »

ФК САТЕСКА ВО ТРЕТАТА ЛИГА ТРГНУВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ОД “ЃОРГОВ МОСТ”

ФК САТЕСКА ВО ТРЕТАТА ЛИГА ТРГНУВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ОД “ЃОРГОВ МОСТ”
September 6, 2016

Во четврток, 8 Септември, Денот на независноста,  екипата на ФК Сатеска ќе го има “огненото крштевање”  во Третата лига – Југозапад. За противник го има ривалот од претходните првенства во Општинската фудбалска лига, екипата на ГФК Охрид Лихнидос, од Охрид. ... Дочитај »

ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “БОГОРОДИЦА КУП 2016” -ВОЛИНО

ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “БОГОРОДИЦА КУП 2016” -ВОЛИНО
September 4, 2016

I.ПРИХОДИ 1.Котизација ( учество на екипите ), вкупно 29 екипи, од кои 27 екипи х 3.000; ( АСП ПАК како победник 2015 имаше ваучер за платено учество, ФК Сатеска не плати учество )  81.000 денари 2.Спонзорство-Црква Св.Богородица = 3.000-Општина Дебрца ... Дочитај »

ЧЕСЕН ПОРАЗ НА ФК САТЕСКА

ЧЕСЕН ПОРАЗ НА ФК САТЕСКА
August 17, 2016

Екипата на ФК Сатеска доживеа достоинствен пораз од екипата на Металург, од Скопје , во вчерашниот натпревар од 1/16 финалето од Купот на Македонија, кој се одигра на Градскиот стадион во Струга. Физичката спремност на металурзите дојде до израз и ... Дочитај »

ФК САТЕСКА ДЕНЕС ИГРА ПРОТИВ МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

ФК САТЕСКА ДЕНЕС ИГРА ПРОТИВ МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА
August 16, 2016

Екипата на ФК Сатеска денес испишува уште една страница во својата фудбалска историја. . Како освојувач на Општинскиот фудбалски куп екипата на ФК Сатеска обезбеди пласман во 1/16 натревари од Купот на Македонија, за сезоната 2016-2017. Ова е трето учество ... Дочитај »

Мојот став: Оваа генерација на ФК Сатеска заслужува поддршка

Мојот став: Оваа генерација на ФК Сатеска заслужува поддршка
May 28, 2016

Овие денови во нашето Волино актуелно е прашањето дали да се поддржи ФК Сатеска во напорите и желбите од следната сезона да игра во повисок ранг, во регионалната Трета лига-Југозапад. Целта е достижна, но дали селото и клубот имаат капацитет, ... Дочитај »