Активности

ОФИЦИЈАЛНО: 8-та “Волинска Регата 2017”- традицијата продолжува

ОФИЦИЈАЛНО: 8-та “Волинска Регата 2017”- традицијата продолжува
June 18, 2017

Во недела 09.07.2017  година со почеток во 12:00 ч.  по осми пат ќе се одржи традиционалната “Волинска регата 2017″. Имено манифестацијата започна да се организира во 2010 година  по иницијатива на волинецот Саре Мочароски и истата нема натпреварувачки карактер, туку ... Дочитај »

Благодарност до покровителите и спонзорите на Богородица Куп 2012 – Волино

Благодарност до покровителите и спонзорите на Богородица Куп 2012 – Волино
August 29, 2012

Организаторот на турнирот ” Богородица Куп 2012″ – Волино, сака да им се заблагодари на сите оние кои го подржаа овај спортски настан: ОРГАНИЗАТОР  Фудбалски Клуб Сатеска Волино ПОКРОВИТЕЛИ Црква Успение на Пресвета Богородица-Волино Македонска Православна Црква-Охридска Архиепископија Дебарско-Кичевска Епархија Парохија ... Дочитај »

Богородица Куп 2012: Прогласени најдобрите

Богородица Куп 2012:  Прогласени најдобрите
August 29, 2012

По завршувањето на финалниот натпревар прогласени се најдобрите поединци и екипи на Богородица Куп 2012 Поединечни награди Екипни награди Дочитај »

Бел Мерцедес триумфираше на Богородица Куп 2012

Бел Мерцедес триумфираше на Богородица Куп 2012
August 29, 2012

Синоќа Спортскиот полигон во Волино, Арената Гоце Делчев беше претесна да ги прими сите оние кои сакаа да го проследат финалето на годинешното 15-то издание на Богородица Куп 2012. Атмосферата  навистина беше прекрасна, празнична и со рекорден број на посетители. ... Дочитај »

Богородица Куп 2012: Награден фонд

Богородица Куп 2012: Награден фонд
August 28, 2012

Од страна на Организаторот на Богородица Куп 2012 и официјално е утврден наградниот фонд и  одредени се наградите кои вечерва ќе бидат доделени на најдобрите поединци и екипи. Поединечни награди ЗА НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ НА ТУРНИРОТ-пехар, признание, парична награда/1000 денари, ЗА ... Дочитај »

Финале на Богородица Куп 2012

Финале на Богородица Куп 2012
August 28, 2012

Спортски полигон Арена Гоце Делчев, Волино 21,30 НАТПРЕВАР ЗА ТРЕТО МЕСТО  ФК СТЕФАН ТОЛЕСКИ/Пештани-РЕМИС/Охрид ФК СТЕФАН ТОЛЕСКИ Павел Кочоски,Горан Медароски,Јован Медароски,Аце Најдески,Златко Чашиткоски,Аце Струмоски,Кристијан Маркоски, Крсте Лекоски, Мите Ампов, претставник Роберт Макачоски, спонзор ФК Стефан Толески/Пештани РЕМИС:  Виктор Илоски,Шенол Меди,Ване ... Дочитај »

Вечерва на Богородица Куп 2012

Вечерва на Богородица Куп 2012
August 28, 2012

Вечерва на Богородица Куп 2012 е големото финале и завршницата на годинешното 15-то издание на Турнирот. 28 август 2012 година, спортски полигон Арена Гоце Делчев, Волино 21.30– Натпревар за трето место  ФК СТЕФАН ТОЛЕСКИ – РЕМИС 22.30- Доделување на благодарници ... Дочитај »

Сатеска и Бел Мерцедес во големото финале на Богородица Куп 2012

Сатеска и Бел Мерцедес во големото финале на Богородица Куп 2012
August 28, 2012

Конечно е остварен сонот на оваа генерација на фудбалери на ФК Сатеска, пласман во големото финале на Богородица Куп. За голема радост на волинската публика екипата на Сатеска вечерва во полуфиналето на Богородица Куп ја совлада екипата на Ремис од ... Дочитај »

Богородица Куп 2012: Вечерва полуфиналето

Богородица Куп 2012: Вечерва полуфиналето
August 27, 2012

Вечерва на програмата на Богородица Куп 2012 се двата полуфинални натпревари. На Гоце Делчев Арената играат: 21,00- ФК САТЕСКА – РЕМИС 22,00- ФК СТЕФАН ТОЛЕСКИ – БЕЛ МЕРЦЕДЕС Дочитај »

Сатеска успешно гази на два фронта

Сатеска успешно гази на два фронта
August 26, 2012

Екипата на ФК Сатеска со синоќешната победа над екипата на Аптека Христијан Први Филип Втори со 4-2 обезбеди пласман во полуфиналето на Богородица Куп 2012, во Волино. Утре во полуфиналето ќе се сретне со екипата на Ремис. Претходно Сатеска обезбеди ... Дочитај »