Активности

Позната полуфиналната четворка на Богородица Куп 2012

Позната полуфиналната четворка на Богородица Куп 2012
August 26, 2012

Синоќа на Богородица Куп 2012 се одигра заостанатиот осминафинален натпревар и четвртфиналните натпревари со што се комплетираа полуфиналистите на Турнирот. Во осминафиналниот натпревар Аптека Христијан Први Филип втори и Инсомнија во крајно изедначен натпревар одиграа нерешено, без голови и во ... Дочитај »

Се комплетираат четвртфиналистите на Богородица Куп 2012

Се комплетираат четвртфиналистите на Богородица Куп 2012
August 25, 2012

Со одигрување на синоќешните натпревари познати се седум четвртфиналисти на Богородица Куп 2012. Бранителот на титулата ФК Стефан Толески со победа од 2-0 против екипата на Мешеишта стигна до четвртфинале. Победникот беше решен уште во првото полувреме со головите на ... Дочитај »

Сатеска фуриозно дотече до четвртфиналето

Сатеска фуриозно дотече до четвртфиналето
August 24, 2012

Екипата на Сатеска во осминафиналето вечерва убедливо ја совлада екипата на Студио за масажа Петан со 9-3 и стигна до четвртфиналето. Во една од своите најдобри игри Сатеска до врв ја наполни мрежата на голманот на гостите Петан Стефчо. И ... Дочитај »

Завршија натпреварите по групи

Завршија натпреварите по групи
August 23, 2012

Со вечерашните натпревари завршија натпреварите по групи на Богородица Куп 2012. Останува утре да се одигра уште една мајсторка за да се комплетира 16 –тиот патник во осминафиналето. Вечерва се одиграа два натпревари. Екипата на Ресен Чоки направи пресврт против ... Дочитај »

Мешеишта обезбеди пласман во осминафиналето

Мешеишта обезбеди пласман во осминафиналето
August 22, 2012

Екипата на Мешеишта обезбеди пласман во осминафиналето на Богородица Куп 2012. Во дербито на вечерта, во решавачкиот натпревар од третото коло во Г-групата екипата на Мешеишта ја совлада екипата на Ѓоршулески компани од Мороишта со 3-1, со двата гола на ... Дочитај »

Се комплетираат осминафиналистите

Се комплетираат осминафиналистите
August 21, 2012

Со вечерашните натпревари започна третото коло по групи на Богородица Куп 2012 . Од В-групата пласман во осминафиналето обезбедија екипите на ФК Стефан Толески и Студио за масажа Петан. Пештанци вечерва ја совладаа екипата на Рудар Куратица со 3-1, со ... Дочитај »

Фаворитите според планот

Фаворитите според планот
August 20, 2012

Со синоќешните четири натпревари заврши второто коло во натпреварите по групи на Богородица Куп 2012. Фаворитите постигнаа очекувани победи.Екипата на Мешеишта беше преголем залак за младата и надежна екипа на Волино.мк и победи со 7-2. За одбележување се првите голови ... Дочитај »

Сигурни победи на Стефан Толески и Арсенал

Сигурни победи на Стефан Толески и Арсенал
August 19, 2012

Синоќа на Богородица Куп 2012 од закажаните три се одиграа два натпревари. Сигурни победи забележаа екипите на Стефан Толески и Арсенал. Пештанци со  4-2 ја совладаа екипата на Железара Мајсторче од Велгошти. Играч на натпреварот  беше Кочоски Павел кој постигна ... Дочитај »

Сатеска со “петарда“ до осминафинале

Сатеска со “петарда“ до осминафинале
August 18, 2012

Синоќа  на  “Гоце Делчев  “ Арената , во Волино продолжија натпреварите од второто коло по групи на Богородица Куп 2012. Екипата на Сатеска со фуриозна игра во второто полувреме ја совлада екипата на Ѓоршулески компани со 5-0 и практично го ... Дочитај »

Бел Мерцедес повторно со “седумка”

Бел Мерцедес повторно со “седумка”
August 17, 2012

Вечерва стартуваше второто коло во натпреварите по групи на Богородица Куп 2012. Екипата на Бел Мерцедес како да се специјализира за седумки. Овој пат жртва беше екипата на Ресен Чоко, која беше совладана со високи  7-3. Со оваа победа “таксистите” ... Дочитај »