Активности

Богородица Куп 2012: Волино.мк издржа само едно полувреме

Богородица Куп 2012:   Волино.мк издржа само едно полувреме
August 16, 2012

Младата и надежна екипа на Волино.мк издржа само едно полувреме во вечерашниот натпревар со екипата на Ѓоршулески компани. Првото полувреме заврши без голови, за да во второто полувреме мороиштани дојдат до победа од 4-0, со двата гола на Маџароски Климе ... Дочитај »

Богородица Куп 2012 : Дербито на вечерта за Сатеска

Богородица Куп 2012 : Дербито на вечерта за Сатеска
August 15, 2012

Третата вечер на Турнирот  донесе нови фудбалски возбудувања и убави натпревари. Дербито на вечерта и припадна на Сатеска која со 7-5  ги совлада комшите од Мешеишта. Натпреварот беше возбудлив, со прекрасни фудбалски потези, одбрани на голманите, со многу пресврти, за ... Дочитај »

Богородица Куп 2012 : Вечер на голови

Богородица Куп 2012 : Вечер на голови
August 14, 2012

Втората вечер на Турнирот беше вечер на расположени стрелци.На 4 натпревари беа постигнати вкупно  28 голови или во просек 7 по натпревар.Натпреварите завршија без изненадувања, фаворитите ја оправдаа својата улога. Во натпревар со пресврти екипата на Горно Лакочереј успеа да ... Дочитај »

31 екипа во борба за Богородица Куп 2012

31 екипа во борба за Богородица Куп 2012
August 13, 2012

Триесет и една екипа се борат за освојување на годинешниот Богородица Куп 2012-Волино. Во првиот круг екипите се поделени во 8 групи ( седум групи по четири екипи  и една група со три екипи ), кои по бод систем ќе ... Дочитај »

Богородица куп 2012 : Фаворитите убедливи на стартот

Богородица куп 2012 : Фаворитите убедливи на стартот
August 13, 2012

Со одигрувањето на првите четири натпревари вечерва започна Богородица Куп 2012, на кој учествуваат 31 екипа. Фаворитите беа убедливи на стартот, постигнувајќи  сигурни и високи победи.  Во првиот натпревар екипата на Бел Мерцедес ја оправда фаворитската улога и со високи ... Дочитај »

Вечерва стартува “Богородица Куп 2012”

Вечерва стартува “Богородица Куп 2012”
August 12, 2012

Со одигрувањето на првите четири натпревари вечерва започнува 15-то издание на Турнирот во мал фудбал  “Богородица Куп 2012” –Волино. Триесет екипи распоредени во 8 групи ќе се борат за освојување на Купот. Трофејот го брани екипата на Џале турс Пештани,која ... Дочитај »

Богородица куп 2012 – Младите се заинтересирани за малиот фудбал

Богородица куп 2012 – Младите се заинтересирани за малиот фудбал
July 31, 2012

Volino.mk Ви го пренесува написот Богородица куп 2012-Младите заинтересирани за малиот фудбал изготвен од http://www.superradio.com.mk/а објавен на порталот http://ohridpress.com. Благодариме за популаризацијата на турнирот и малиот фудбал. Годинава по 15-ти пат во селото Волино ќе се одржи Турнирот во мал фудбал ... Дочитај »

Започна пријавувањето за “Богородица Куп 2012” -Волино

Започна пријавувањето за “Богородица Куп 2012” -Волино
July 23, 2012

Од завчера започна пријавувањето на екипите за учество на 15-то издание на турнирот во мал фудбал  “Богородица Куп 2012”  и ќе трае до 10 август. Турнирот ќе се одржи од 11 август до 28 август. Медиумски покровител: www.volino.mk Дочитај »