Спорт

ТРЕТА МФЛ: Сатеска триумфално помина низ Македонски Брод

ТРЕТА МФЛ: Сатеска триумфално помина низ Македонски Брод
April 30, 2017

Екипата на Сатеска направи голем чекор кон обезбедување на опстанок во Третата лига Југозапад. Денес, во рамките на 23 коло, во натпреварот во Македонски Брод, со директниот конкурент, екипата на Пролетер 1937, Сатеска ги освои најважните три бода победувајќи ги ... Дочитај »

Трета МФЛ: Сатеска против Кравари се врати на победите

Трета МФЛ: Сатеска против Кравари се врати на победите
April 23, 2017

По двата порази Сатеска се врати на победите и денес на Ѓоргов Мост, во рамките на 22 коло освои три значајни бода во борбата за опстанок. Победена беше цврстата и незгодна екипа на ФК Кравари, со 3-2 ( 2-2 ) ... Дочитај »

Трета МФЛ: Сатеска против Кравари нема право на грешка

Трета МФЛ: Сатеска против Кравари нема право на грешка
April 21, 2017

По двете тешки гостувања и порази во Дебар против ФК “Кораб “ ( 2-5 ) и Ресен против ФК “Преспа” ( 0-2 ), по 21 одиграно коло во Третата лига Југозапад ФК “Сатеска” падна во зоната за испаѓање, односно на ... Дочитај »

ТРЕТА МФЛ: Сатеска го искачи Караорман

ТРЕТА МФЛ: Сатеска го искачи Караорман
April 9, 2017

Сатеска дојде до нови бодови во борбата за опстанок во Третата МФЛ Југозапад. Во натпреварот од 19 то коло на Ѓоргов Мост победен беше директниот конкурент, екипата на Караорман, со 3-1 ( 2-1 ). Уште од почетокот домашните тргнаа во ... Дочитај »

Трета МФЛ – 19 коло: Сатеска го пречекува Караорман

Трета МФЛ – 19 коло: Сатеска го пречекува Караорман
April 7, 2017

Во рамките на 19-то коло на Третата МФЛ Југозапад, во недела, на Ѓоргов Мост екипата на Сатеска го пречекува тимот на струшки Караорман. Натпреварот е повеќе од значаен за двете екипи, за бегство од опасната зона. Тренерот на домашните , ... Дочитај »

Трета МФЛ: Десеткуваната Сатеска неможеше повеќе

Трета МФЛ:  Десеткуваната Сатеска неможеше повеќе
April 2, 2017

Екипата на Сатеска претрпе нов пораз во натпреварот од 18 коло од Третата лига Југозапад, против екипата на Лирија,кој денес се одигра во Грнчари. Домаќините победија со високи 4-0  ( 1-0 ). Четата на Делиоски денес беше десеткувана бидејќи од ... Дочитај »

ТРЕТА МФЛ: Лабуништани посреќни во финишот

ТРЕТА МФЛ: Лабуништани посреќни во финишот
March 26, 2017

Екипата на ФК Лабуништа 2011 ја прекина успешната пролетна серија на ФК Сатеска. Во дербито од 17 коло, денес , на Ѓоргов Мост екипата на  Лабуништа 2011  среќно,  во финишот стигна до победа , со резултат 1-3 ( 0-1 ). ... Дочитај »

Во недела сите патишта водат на Ѓоргов Мост

Во недела сите патишта водат на Ѓоргов Мост
March 24, 2017

Во недела, во рамките на 17-то коло од Третата лига Југозапад екипата на Сатеска, на Ѓоргов Мост го пречекува претендентот за највисок пласман, второпласираната екипа на ФК Лабуништа 2011. Од Сатеска очекуваат продолжување на успешната пролетна серија и реванширање на ... Дочитај »

Секулоски водечки стрелец во Третата лига Југозапад

Секулоски водечки стрелец во Третата лига Југозапад
March 24, 2017

Никола Секулоски, со двата постигнати гола против екипата на Велешта е водечки стрелец во Третата лига Југозапад, по 17 одиграни кола. Секулоски има постигнато 16 гола, еден повеќе од играчот на ФК Караорман, Милески Методија. Екипата на Сатеска заедно со ... Дочитај »

ТРЕТА МФЛ: Сатеска ја продолжи пролетната серија

ТРЕТА МФЛ: Сатеска ја продолжи пролетната серија
March 19, 2017

Екипата на ФК Сатеска, предводена од тренерот Делиоски  пролетва игра како препородена. Во денешниот натпревар од 16 коло, против екипата на Велешта, кој поради суспензија на теренот во Велешта се играше во Грнчари, Сатеска освои нови три бода, победувајќи со ... Дочитај »