Спорт

Трета МФЛ: Делиоски очекува продолжување на пролетната серија

Трета МФЛ: Делиоски очекува продолжување на пролетната серија
March 17, 2017

В недела, во рамките на 16 то коло од Третата лига Југозапад екипата на Сатеска и гостува на екипата на Велешта. Поради суспензија на теренот во Велешта натпреварот ќе се игра во Грнчари, Ресен, со почеток во 14.00 часот. Тренерот ... Дочитај »

Трета МФЛ:Сатеска среќно до трите бода

Трета МФЛ:Сатеска среќно до трите  бода
March 12, 2017

Во рамките на 15 коло од Третата лига Југозапад, денес на “Ѓоргов мост”  Сатеска забележа победа против екипата на “Фламуртари”, од Радолишта, со резултат 2-1 ( 1-0 ) и дојде до нови злато вредни три бода. Домашниот тим денес беше ... Дочитај »

Сатеска в недела домаќин, а Ѓоргов Мост неподготвен

Сатеска в недела домаќин, а Ѓоргов Мост неподготвен
March 9, 2017

В недела, во рамките на 15-то коло од Третата лига Југозапад Сатеска како домаќин треба да игра  против екипата на Фламуртари од Радолишта, а теренот на “Ѓоргов мост” сеуште не е спремен. Виновник за тоа е општина Дебрца и изведувачот ... Дочитај »

Трета МФЛ: Сатеска играше и против ГФК Охрид и против судијата

Трета МФЛ: Сатеска играше и против ГФК Охрид и против судијата
March 4, 2017

Екипата на ФК Сатеска е оштетена во првиот натпревар од 14-то коло на Третата лига Југозапад, кој денес се одигра на СРЦ Билјанини Извори против екипата на ГФК Охрид и кој заврши со нерешени 4-4 ( 2-2 ). На овој ... Дочитај »

Цвете Делиоски именуван за нов “кормилар” на ФК Сатеска

Цвете Делиоски именуван за нов “кормилар” на ФК Сатеска
February 22, 2017

Поранешниот младински фудбалски репрезентативец на Македонија, Цвете Делиоски, од Враништа е именуван за нов шеф на стручниот штаб на ФК Сатеска- соопштуваат од Клубот. Цвете Делиоски, кој важи за млад, перспективен и надежен фудбалски стручњак својата тренерска кариера ја започна ... Дочитај »

Голгетерска симултанка на Секулоски за победа на Сатеска

Голгетерска симултанка на Секулоски за победа на Сатеска
October 2, 2016

На денешниот натпревар од 5-то коло од Третата лига Југозапад , на Ѓоргов мост Сатеска ја совлада екипата на Лирија, од Грнчари со 4-2  ( 3-1 ). Творец на победата беше Секулоски Никола, кој ги постигна сите четири гола за ... Дочитај »

ФК Велешта го плати цехот на Ѓоргов Мост

ФК Велешта го плати цехот на Ѓоргов Мост
September 18, 2016

Екипата на ФК Сатеска во својот втор натпревар во Третата лига дојде до првата победа и тоа со убедливи 7-0 ( 4-0 ) . Цехот за лошиот старт го плати екипата на ФК Велешта. Домаќините фуриозно тргнаа уште од почеток ... Дочитај »

Дебито на ФК Сатеска во Трета лига неуспешно

Дебито на ФК Сатеска во Трета лига неуспешно
September 8, 2016

Дебито на Сатеска во Третата лига Југозапад сепак не беше успешно. Во првиот натпревар Сатеска загуби на Ѓоргов мост од соседскиот ривал, екипата на ГФК Охрид со 1-4 ( 1-1 ) . Натпреварот се одигра под тешки услови за игра, ... Дочитај »

ФК САТЕСКА ВО ТРЕТАТА ЛИГА ТРГНУВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ОД “ЃОРГОВ МОСТ”

ФК САТЕСКА ВО ТРЕТАТА ЛИГА ТРГНУВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ОД “ЃОРГОВ МОСТ”
September 6, 2016

Во четврток, 8 Септември, Денот на независноста,  екипата на ФК Сатеска ќе го има “огненото крштевање”  во Третата лига – Југозапад. За противник го има ривалот од претходните првенства во Општинската фудбалска лига, екипата на ГФК Охрид Лихнидос, од Охрид. ... Дочитај »

ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “БОГОРОДИЦА КУП 2016” -ВОЛИНО

ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “БОГОРОДИЦА КУП 2016” -ВОЛИНО
September 4, 2016

I.ПРИХОДИ 1.Котизација ( учество на екипите ), вкупно 29 екипи, од кои 27 екипи х 3.000; ( АСП ПАК како победник 2015 имаше ваучер за платено учество, ФК Сатеска не плати учество )  81.000 денари 2.Спонзорство-Црква Св.Богородица = 3.000-Општина Дебрца ... Дочитај »