ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “БОГОРОДИЦА КУП 2016” -ВОЛИНО

ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “БОГОРОДИЦА КУП 2016” -ВОЛИНО

I.ПРИХОДИ 1.Котизација ( учество на екипите ), вкупно 29 екипи, од кои 27 екипи х 3.000; ( АСП ПАК како победник 2015 имаше ваучер за платено учество, ФК Сатеска не плати учество )  81.000 денари 2.Спонзорство-Црква Св.Богородица = 3.000-Општина Дебрца = 20.000...
АСП ПАК Е НОВИОТ ОСВОЈУВАЧ НА БОГОРОДИЦА КУП 2015

АСП ПАК Е НОВИОТ ОСВОЈУВАЧ НА БОГОРОДИЦА КУП 2015

Екипата на Асп Пак од Охрид е победник на 18 то издание на Богородица Куп Волино. Синоќа, на големиот христијански празник Голема Богородица, на преполнетиот спортски полигон во Волино, во прекрасна фудбалска атмосфера,  во големото финале екипата на АСП Пак ја...
АСП ПАК И КАДМО БАР ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ НА БОГОРОДИЦА КУП 2015

АСП ПАК И КАДМО БАР ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ НА БОГОРОДИЦА КУП 2015

Екипите на Асп Пак и Кадмо Бар & Вила Хармони ќе играат во големото финале на 18-то издание на Богородица Куп. Во синоќешните полуфинални натпревари финалистите остварија сигурни и убедливи победи над екипите на Сите Светии и ФК Сатеска, кои за утеха ќе играат во...
БОГОРОДИЦА КУП 2015: ФАВОРИТИТЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ

БОГОРОДИЦА КУП 2015: ФАВОРИТИТЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ

Според очекувањата екипите на АСП Пак, Сатеска, Кадмо Бар и Сите Светии кои важеа за фаворити  во четвртфиналните натпревари обезбедија пласман во полуфиналето на Богородица Куп 2015. Во синоќешните натпревари екипите на Кадмо Бар и Сите Светии победија со идентични...
БОГОРОДИЦА КУП 2015: ПОЗНАТИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИТЕ

БОГОРОДИЦА КУП 2015: ПОЗНАТИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИТЕ

Со синоќешните четири осминафинални натпревари се докомплетираа осумте четвртфиналисти на Богородица Куп 2015. Во првиот синоќешен натпревар екипата на Вики Транс со високи 6-0 ја победи екипата на Пупе Компани. Кадмо Бар со најбрзиот гол на турнирот на Толески во...
БОГОРОДИЦА КУП 2015: САТЕСКА И ПЛАЖА ОРЕВЧЕ ОДИГРАА НАТПРЕВАР ЗА ФУДБАЛСКИТЕ ГУРМАНИ

БОГОРОДИЦА КУП 2015: САТЕСКА И ПЛАЖА ОРЕВЧЕ ОДИГРАА НАТПРЕВАР ЗА ФУДБАЛСКИТЕ ГУРМАНИ

Со почетокот на осминафиналните натпревари како да започнаа и вистинските возбудувања на Богородица Куп. Распоредот беше немилосрден и посака старите турнирски ривали, екипата на домаќинот ФК Сатеска и Плажа Оревче од Пештани да се сретнат уште во осминафиналето....