БОГОРОДИЦА КУП 2015 – ДЕН 12: ЗАВРШИ ПРВИОТ КРУГ, ОД ДЕНЕС ЕЛИМИНАЦИОНИ НАТПРЕВАРИ

БОГОРОДИЦА КУП 2015 – ДЕН 12: ЗАВРШИ ПРВИОТ КРУГ, ОД ДЕНЕС ЕЛИМИНАЦИОНИ НАТПРЕВАРИ

Со синоќешните натпревари на Богородица Куп 2015 заврши првиот круг на натпреварите по групи. Познати се 15-те осминафиналисти. За уште едно место во осминафиналето во дополнителен натпревар- “ мајсторка”  ќе се борат екипите на Ресторант Острово и Фаланга, кои во...
БОГОРОДИЦА КУП 2015 – ДЕН 11: СИГУРНИ ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ

БОГОРОДИЦА КУП 2015 – ДЕН 11: СИГУРНИ ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ

На синоќешните натпревари од 11-от ден на Богородица куп фаворитите забележаа сигурни победи. Екипата на Монтенегрин забележа висока победа над Кафе Бар Госип од 6-2 и обезбеди пласман во осминафиналето, а вевчанци ги испрати дома. Втората вевчанска екипа, Др....
БОГОРОДИЦА КУП ДЕВЕТТИ ДЕН: СЕ КОМПЛЕТИРААТ ОСМИНАФИНАЛИСТИТЕ

БОГОРОДИЦА КУП ДЕВЕТТИ ДЕН: СЕ КОМПЛЕТИРААТ ОСМИНАФИНАЛИСТИТЕ

Синоќа проследивме уште пет натпревари на Богородица Куп , со кои завршија натпреварите во А и Д групата. Екипата на Пупе компани дури во второто полувреме го скрши отпорот на младата екипа на Банда без команда и со победа од 2-1 стигна до осминафиналето. Екипата на...
БОГОРОДИЦА КУП 2015 ОСМИ ДЕН: ВЕЧЕР НА НЕРЕШЕНИ НАТПРЕВАРИ

БОГОРОДИЦА КУП 2015 ОСМИ ДЕН: ВЕЧЕР НА НЕРЕШЕНИ НАТПРЕВАРИ

Три од петте синоќешни натпревари на Богородица Куп завршија без победник. Во првиот натпревар Сите Светии Лешани  играа нерешено против екипата на Пекари 5-5, а за одбележување е дека лешанци целиот натпревар го играа со играч помалку, бидејќи на натпреварот...
БОГОРОДИЦА КУП 2015 СЕДМИ ДЕН: ВИСОКИ ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ

БОГОРОДИЦА КУП 2015 СЕДМИ ДЕН: ВИСОКИ ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ

Екипите на АСП Пак и Пицерија Леонардо ја оправдаа фаворитската улога во синоќешните натпревари на Богородица Куп 2015 и остварија високи победи од 7-0 и 6-1 против екипите на Ресторант Свети Никола, односно Канбера Квинбијан. Мошне интересен натпревар одиграа Фаланга...
БОГОРОДИЦА КУП 2015 ШЕСТИ ДЕН: ВОЗБУДУВАЊА НА ПРЕТЕК

БОГОРОДИЦА КУП 2015 ШЕСТИ ДЕН: ВОЗБУДУВАЊА НА ПРЕТЕК

Синоќа на Богородица Куп проследивме неколку возбудливи и интересни натпревари во рамките на групите. Во првиот натпревар екипата на Плажа Оревче успеа да ја анулира предноста од првото полувреме на екипата на Бреш , од 2-0 и со гол постигнат на триесет секунди пред...