Дербито на вечерта за Саншајн Бич

August 20, 2013
Дербито на вечерта за Саншајн Бич

Пресметката меѓу овогодинешните финалисти на турнирот Петровден 2013, помеѓу екипите на Саншајн Бич и Инсомнија, синоќа на Богородица Куп заврши со победа на екипата на Саншајн Бич со 4-3. Конечниот резултат беше поставен уште во првото полувреме, а творец на победата беше Бимбилоски со постигнатиот хет-трик.

Другите синоќешни натпревари завршија нерешено. Овие резултати најмногу  им одговараа на екипите на Мешеишта, која со нерешените 4-4 против Старата Дама  и Арена Мислешево, со нерешените 0-0 против Таш Маруништа  обезбедија пласман во осминафиналето.

Во последниот синоќешен натпревар Парк Форсизан и Дејан Војвода исто така одиграа нерешено, 2-2, со што и двете екипи си ги намалија шансите за осминафинале.

Со синоќешните натпревари се комплетираа натпреварите од А и Б групата. Од А-групата во осминафиналето се пласираа Мешеишта и Арена Мислешево, а од Б-групата Саншајн Бич и Инсомнија.

Вечерва играат :

20. 00 РЕСТОРАНТ СВЕТИ НИКОЛА – ВОЛИНО 2013

21.00 КОЊСКО – РЕСЕН

22.00 ВОЛИНО МК – ФК САТЕСКА

23.00 МЕЛБУРН МАКЕДОНИЈА – МИЛА ОХРИД

 

Преглед на табелите по групи:

А-група одиграни бодови дадени примени разлика
Мешеишта

3

5

10

7

3

Арена Мислешево

3

5

8

6

2

Старата Дама

3

2

8

10

-2

Таш Маруништа

3

2

1

4

-3

 Б-група
Саншајн Бич

2

6

9

4

5

Инсомнија

2

3

7

5

2

Вила Денариус

2

0

2

9

-7

В-група
ФК Сатеска

2

6

13

4

9

Мила Охрид

2

3

9

6

3

Волино мк

2

1

0

5

-5

Мелбурн Македонија

2

1

0

7

-7

 Г-група
Ресен

2

4

10

7

3

Свети Никола

2

4

6

3

3

Коњско

2

3

10

6

4

Волино 2013

2

0

7

17

-10

Д-група
ФК Лешани

2

4

6

3

3

Ѓоршулески компани

2

4

3

2

1

Пилана Игор

2

3

3

3

0

Отпишаните

2

0

3

7

-4

 Ѓ-група
Бел Мерцедес

2

6

17

3

14

Фаланга

2

3

4

7

-3

Хотел Ексклузив

2

3

6

13

-7

Студио Петан

2

0

3

7

-4

Е-група
Ала Компани

2

6

10

4

6

Ѓорго Оздолени

2

3

4

7

-3

Парк Форсизан

2

1

5

6

-1

Дејан Војвода

2

1

3

5

-2

Ж група
Фем Брио

2

4

9

6

3

Филип Компани

2

4

5

4

1

Димакс Експрес

2

3

4

2

2

Требеништа

2

0

3

9

-6

Поврзани написи