Дербито на вечерта за ФК Враништа

August 18, 2011

Дербито на вечерта на турнирот во Волино и припадна на екипата на ФК Враништа која со 2-0  ја совлада екипата на Аква Блу.Во вториот натпревар екипата на Драган&Јовче беше убедлива и славеше со 4-1 против Волино 2011. Екипата на Сатеска ветерани го поправи впечатокот и по поразот во првото коло , со игра која потсети на поранешните времиња ја победи екипата на Лав радио со 4-1.Во последниот вечерашен натпревар минатогодишниот победник Бел Мерцедес со победа тргна во одбрана на титулата и со убедливи 4-0 ја совлада екипата на ФК Ташморуништа.

Резултати

 

Среда, 17 август 2011 година

 

 

 

20.00

 Аква Блу -ФК Враништа

0-2 (0-1)

 

21.00

Драган&Јовче-Волино 2011

4-1 (2-0)

 

22.00

Сатеска ветерани-Лав радио

4-1 (1-1)

 

23.00

Бел Мерцедес-ФК Ташморуништа

4-0 (2-0)

 

Денес на турнирот

Четврток, 18 август 2011 година

 

 

 

21.00

Маркет Ѓоко-Дејан војвода

 

 

22.00

Пупе компани-Сатеска

 

 

23.00

Винковачка-Имобиларе

 

 

Поврзани написи