ФК Сатеска го декласира Злести

May 19, 2013
ФК Сатеска го декласира Злести

Денес во рамките на ОФЛ се одигра и последното 21 коло, во кое ФК Сатеска со убедливи 2:9 ја декласира екипата на ФК Злести. Иако недела дена наназат се најавуваше дерби натревар, сепак денес, домаќините не можеа да најдат начин да ги застанат избраниците на Маркоси кои  до врв ја наполнија противничката мрежата .  Со оваа убедлива победа Сатеска успеа да обезбеди пласман во плеј оф разигрувањата на градскиот стадион. Конечната разврска околку следниот противник ќе се очекува наредната недела кога треба да се одиграат и заостанатите кола од ОФЛ. Да напоменеме предходно ФК Сатеска обезбеди пласман во финалето од Оштинскиот куп, а за противник го очекува победникот од дуелот Св. Петар и Павле – Косел.

Во секој случак ФК Сатеска ја очекува активен месец.

Поврзани написи