ОФЛ:Сатеска гостува во Лакочереј

April 13, 2012

Викендов на програмата е 17 коло од ОФЛ – Охрид. Екипата на Сатеска на гостински терен во Лакочереј  ќе се обиде да го задржи чекорот со водечките и да ја продолжи пролетната серија без ниту еден пораз, а и да го собори и ланскиот рекорд од седум последователни победи.

Натреварот е во Сабота со почеток во 16:00 ч.

Преостанати двојки:

Оровник Оровник Воска Воска  – 
Св. Петар и Павле Св. Петар и Павле Илинден (В) Илинден (В)  – 
Злести Злести Вулкан Вулкан  – 
Славеј Славеј Дебрца Дебрца  – 
Вапила Вапила Рудар(К) Рудар(К)

 

Поврзани написи

Коментарите се затворени.