ОФЛ: Сатеска гостува во Злести

September 21, 2013
ОФЛ: Сатеска гостува во Злести

Викендов на програмата од ОФЛ се одигруваат натреварите од второто коло. Екипата на ФК Сатеска, по одличниот старт, во првото коло му гостува на незгодниот Злести, која имаше уште по убедлив старт совладувајќи го ФК Лакочереј (3:4) на гостински терен. Ова мало дерби е закажано со почеток во 16:00 часот, додека поаѓањето е еден час порано. Да се надеваме дека младиот тим на ФК Сатеска, ќе го задржи победничкиот ритам и ќе се врати со три бода од ова тешко гостување.

Преостанати натпревари викендов:

Недела – 13:00ч
ФК Св.Петар и Павел – ФК Рудар
ФК Славеј – ФК Лакочереј

Недела- 16:00ч
ФК Вапила – ФК Воска
ФК Злести – ФК Сатеска
ФК Илинден – ФК Дебарца

Поврзани написи

Коментарите се затворени.