По снегот поларни температури

December 12, 2012
По снегот поларни температури

По вчерашните снежни врнежи денес имавме убав сончев ден, иако изутрината беа измерени минус седум степени.

Според метеоролозите од утре не очекуваат многу ниски температури и студено време.

Утре ќе биде особено ладно кога минималната температура ќе се спушти помеѓу минус 19 и минус осум степени.

За време на викендот ќе има мало затоплување придружено со појава на магла по котлините и локални врнежи од дожд.

Поврзани написи