Сатеска гостува кај традиционално незгодниот Лакочереј

October 19, 2013
Сатеска гостува кај традиционално незгодниот Лакочереј

Утре (недела 20.10 2013) на програмата од ОФС ќе се одигруваат натреварите од шестото коло од ОФЛ. ФК Сатеска по поразот на домашен терен од Дебарца (0:2), ќе атакува по нови три бода кај традиционално незгодната екипа на ФК Лакочереј. Младата екипа на ФК Сатеска, во првите три кола покажа фантастична игра, но на последните два натревари се осети криза. Излез од кризата ќе се бара токму на овај натпревар, каде со победа се враќа во топ четерите екипи, кои ќе разигруваат во плеј офот.

Натреварот е закажан за во 15:00 часот, поаѓањето е во 13:45.

Поврзани написи

Коментарите се затворени.