Сатеска непоразена и во Куратица

September 25, 2011
Сатеска непоразена и во Куратица

Во натпреварот од третото коло екипата на Сатеска остана непоразена и во Куратица.Денес во Куратица ФК Рудар-ФК Сатеска одиграа нерешени 1-1 ( 0-1). Сатеска прва го отвори резултатот со голот на Скепароски Никола.Домашните изедначија во второто полувреме. Во последните 15 минути од натпреварот Сатеска остана со десет играчи, од игра беше исклучен Иваноски Ѓорѓи .Во наредното 4 то коло комшиско дерби во Волино, ФК Сатеска-ФК Славеј /Мешеишта/

Поврзани написи