Сатеска учествува на Меморијалниот турнир во Лешани

May 29, 2012
Сатеска учествува на Меморијалниот турнир во Лешани

Екипата на Сатеска ќе учествува на  десеттото јубилејно издание на Меморијалниот турнир во голем фудбал “Кире Николоски-Камачо”, во Лешани. На Турнирот учествуваат осум екипи, а финалето ќе се игра на големиот христијански празник “Си Свети”.

Во четвртфиналето, утре, со почеток во 15.00 часот Сатеска ќе игра со екипата на ФК Славеј, од Мешеишта.

Поврзани написи